Give piece a chance

 


World Puzzle Days 2019

Kurallar

World Puzzle Days etkinliğimize gösterdiniz ilgi için teşekkür ederiz!
Etkinlik hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada açıklayacağım. 

WPD eski oyuncularına: Sadece 1,2,3,7,8 ve9 maddeler değişmiştir.

Karışıklığı önlemek adına sadece birkaç husus…


1. Zaman: 31 Aralık 2018 Pazartesi’den, 1 Mart 2019 Cuma günü öğlen başlayıp öğlen bitecek. Orta Avrupa yerel saatine göre. Kesin başlangıç saati için WPD 2019’daki geri sayıcıya tıklayabilirsiniz. Tabi ki de daha sonra başlayabilirsiniz ancak 01.03.2019 da bitirmelisiniz. 

2. Ödeme: Uzun 60 günün sonunda diğer etkinlikler gibi bu etkinliğinden bir masrafı olmaktadır. Ücretleri mümkün olduğunca düşük tutmaktayız. Parayı nasıl transfer edeceğinize dair bilgi için lütfen burayı tıklayınız. 

Not! Lütfen parayı 1 aralıktan önce transfer etmeyiniz. Çünkü daha fazla sponsor aramaktayız. >en kısa sürede katılım formunu doldurup yerinizi alın. Kanadalı  Cabble Hill firması gibi sponsorlar 100 kullanıcıyı ücretsiz olarak oyuna dahil etmektedirler. Yeni bir sponsor bulunması halinde diğer 100 katılımcı ücretsiz olacak. Sponsor bulamayan katılımcılar ile 1 Aralıktan sonra iletişime geçeceğiz. Kayıt bağlayıcı değildir! Eğer kendi imkanlarınız ile ödeme yapamayacaksanız katılım formundaki 12. Maddeye ‘Hayır’ cevabı vererek bize durumu bildiriniz. Bu durumda 1 aralıktan sonra sizin kaydınız silinecek ve kimse sizinle ödeme konusunda iletişime geçmeyecektir.

3. Yerler: Facebook-Grup World Puzzle Days 2019. Lütfen grubu sadece ziyaret etmeyin aynı zamanda üyede olun. Böylelikle Grupta post gönderebilirsiniz. VK - Group World Puzzle Days 2019.)

4. Dil: Etkinlikteki gruplaşmanın önüne geçmek ve kaynaşmanın artması için İngilizce kullanıyoruz. Gerekli olması halinde Google Çeviri’yi kullanabilirsiniz.

5. İzin Verilen Puzzlelar: 1000 ile 6000 parça arası puzzle ile katılım sağlayabilirsiniz. Kişisel zevkinize göre marka, model yada görsel seçebilirsiniz. Daha çok parçaya sahip puzzlerda kabul edilmektedir.Mesela 42320 parça Disney ya da 48000 Grafika gibi olan, her bir poşetin bitirildiğinde bir bütün şeklinde bir görüntü ortaya çıkaran puzzler kullanılabilir. Ancak 24000 Life gibi her bir parçası bitirilmiş bir resim gibi görünmeyen, bütünün bir kısmını temsil eden puzzle grupları kabul edilmeyecektir.

6. Takımlar: Arkadaş, eş, dost, kardeşleriniz ile takım kurabilirsiniz. Hatta öğretmenseniz ve öğrencilerinizle katılmak isterseniz de kapımız sizlere açık. 

7. Gizli sembol: 31 Aralık 2018 ( Öğlen 12 avusturya lokal saati) WPD2019  sayfasına gizli sembolün ne oluğunu belirten bir video yükleyeceğim. Bu sembol  en az 3 fotoğrafta görünür olmalıdır. Bu etkinlik başlamadan puzzle yapmaya başlayanları önlemek amaçlı yapılmıştır.

8. Fotoğraf işlemleri: Kişisel bir fotoğraf albümüne sahip olacaksınız ve bu albüme her gün ilerlemenizi yükleyebilirsiniz. İstediğiniz kadar fotoğraf yükleyebilirsiniz ancak en az 3 tane yüklemeniz gerekmektedir. İlk fotoğraflarda masa üzerinde bütün parçaları göstermelisiniz. İkinci fotoğrafın %50 bitmiş şekilde olmalıdır. Sonuncu fotoğraf ise tamamı bitmiş şekilde olmalıdır. ( En az 3 fotoğrafta sembol gösterilmelidir!) Eğer isterseniz daha fazla fotoğrafta yükleyebilirsiniz. Bitmiş haldeki puzzle fotoğrafı (sembollü yada sembolsüz) dünya çapındaki bitmiş puzzle fotoğraflarının toplanıp dünya çapındaki toplam puzzle sayısı hesaplamasında kullanılacak olan MINE IS DONE albümüne eklenmelidir. MINE IS DONE albümüne yükleyeceğiniz fotoğrafa aşağıdaki tanımlamaları sırası ile yapmanız gerekmektedir.; 1. Başvuru formundaki oyuncu adı, 2. Puzzle başlığı, 3.Puzzle markası, 4.Parça sayısı.

Cep telefonlarından resim yüklemeye çalışan katılımcılarımızın sorun yaşamaması için başlamadan önce her üye 1 test yüklemesi yapmalıdır.

Not! Eğer sorun yaşıyorsanız etkinlik başlamadan önce çözebiliriz. WPD 2019 sayfasında 3 farklı alt balık bulunmakta. ‘Test Yüklemesi’, MINE IS DONE’ ve ‘Albümünüz’. Çoğu kullanıcı facebook uygulamasını kullandı ve eksik yükleme butonu yüzünden fotoğraflarını yükleyemedi. Bu 3 simge ile cep telefonlarından da yükleme yapabileceksiniz. Başlamadan önce deneme yüklemesi yapınız!

9. Fotoğraflar: Fotoğraflarınızı panoya göndermek için kendi fotoğrafınızın altına bir yorum yazın. Eğer yazacak bir yorumunuzu yoksa ‘.’ Koyun ve bunu sonra silin. Bu yöntemle fotoğraflarınız herkesin göreceği panoya yüklenecektir. Puzzle kutularını fotoğraflarda göstermekten kaçınınız. Neyi yaptığınızı gizli tutun ki diğer oyuncular tahmin etsinler.

10. Çekiliş : Ücretsiz !Martın ilk günlerinde ücretsiz bir çekiliş olacak. Her yarışmacı bitirilmiş 2000 puzzle için bir çekiliş hakkı kazanacaktır. Maksimum 5 çekiliş hakkı kazanabilirsiniz.)

11. Kişisel albümümü nasıl bulacağım? Fotoğrafların doğru yüklenmesi: Kişisel albümlerinizi alfabetik sırada bu linkten bulabilirsiniz. Soyadınız sizi kişisel albümünüze yönlendirecek bir link içermektedir.

12. Kimler katılabilir: Dünya genelinden herkes yarışmamıza katılabilir.

13. Takım ve Eğlence Grubu… Fark nedir? Takım, örnek verecek olursak; bir çift, iki arkadaş yada anne çocuk gibi aynı puzzle üzerinde oynayan grubu ifade eder. TAKIM olarak katılım sağlamaktadırlar. Eğlence grubu ise Facebook’ta ki Puzzlemani-İspanya ya da Puzzler.su gibi forumları içermektedir. Eğlence grubu kurmak istiyorsanız Günther ile iletişime geçiniz. Bütün arkadaşlarınız eğlence grubunu seçebilirler. Yaptıkları tüm parçalar bu grupta hesaplanacaktır. Oyuncu ve eğlence grubu sıralaması yapılacaktır. Eğlence grupları kendi aralarında yarışacaktır. eğlence grubu katılımcıları tekli  katılımcı yada takım katılımcısı olabilir. Eğlence grubundaki katılımcılar aynı anda aynı puzzle yapamazlar. Birbirlerinde uzak ve farklı puzzle yapmaları geremkemtedir.

14. Beyan: Haftalık en güzel bulmaca  videolarımızda veya worldpuzzledays.com adresindeki web sitemizde, kendim tarafından yüklenen fotoğrafların, ismimin, şehrimin ve oynadığım ülkedeki fotoğrafların olası yayınlarına katılıyorum. Gazetelerdeki yayınlar için tarafımızdan izin alınmalıdır. Organizatör fotoğraf ve fotoğrafların 3. Kişiler tarafından yasadışı yayınlarının önlenemeyeceğini beyan eder. Bu riski kabul ettiğimi beyan ederim.

WPD 2019 eğlenceli vakit geçirmenizi temenni ediyorum! Hayid biraz eğlenelim!

Günther